Dzisiaj jest:
                    Witamy           na stronie internetowej Zarządu Głównego NSZZ Pracowników Pożarnictwa  !!!

 

Zarząd Jednostki

Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego

Pracowników Pożarnictwa

 

przy KP PSP w Brzegu

 

K O M U N I K A T

Brzeg 14 czerwca 2015 roku

 

    Piknik rodzinny, który odbył się dnia 14 czerwca 2015 roku na terenie Komendy Powiatowej PSP w Brzegu, był opisywany i prezentowany w lokalnych mediach oraz informacjach. Przypominamy że jest to drugi piknik zorganizowany przez Zarząd Jednostki NSZZ Pracowników Pożarnictwa z Brzegu w porozumieniu z Komendantem Powiatowym z Brzegu. Imprezie towarzyszyło hasło przewodnie "zasady zachowania podczas pożaru w domu" a główną ideą był program "zgaś ryzyko".

Podczas trwania pikniku zorganizowano czas rodzinom poprzez gry zespołowe, które miały na celu zaangażowanie dorosłych i dzieci we wspólną zabawę, konkurencje były tematyczne i powiązane z hasłem przewodnim, np: quiz z prostymi pytaniami, przechodzenie na czworaka w tunelu (symulacja zachowania podczas pożaru w mieszkaniu - domu, i wiele innych. Oprawę muzyczną zapewnił profesjonalny zespół, dzieci mogły spędzić czas na dmuchańcach, animatorki malowały buzie dzieciom.

Podczas pikniku serwowana była kawa, herbata, zimne napoje, ciastka, wata cukrowa, kiełbasa z grilla.
Kolejnym punktem był pokaz wykonany przez strażaka jak należy i nie należy gasić płonącej patelni lub garnka z olejem, pokaz wzbudził duże zainteresowanie i spełnił oczekiwaną funkcję przewidzianą przez organizatora, gdyż większość ze zgromadzonych nie zdawała sobie sprawy z konsekwencji wlania wody do płonącego garnka z olejem.

Podczas pikniku Panie higienistki udzielały bezpłatnych porad dzieciom, jak skutecznie dbać o higienę jamy ustnej, pokazując jak należy szczotkować zęby.

Dzieci mogły też oglądać sprzęt jakim dysponują strażacy z Brzegu.

Piknik trwał od godziny 12:00 do godziny 17:00.

        Artur Krawczyk

                                    (-) Przewodniczący ZJ NSZZ PP

 przy KP PSP w Brzegu                      


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
|Strona GłównaAktualności | Dokumenty | Niezbędnik | O Nas |Kontakt|

Wszelkie prawa zastrzeżone! 2003 by ZG NSZZ Pracowników Pożarnictwa